Dark
Light

Съдят миньори, защото си искали парите

16.02.2018

Съдят миньори, защото си искали паритеСъдят миньори
ОБВИНЯВАТ ГИ, ЧЕ СТАЧКУВАЛИ НЕЗАКОННО
Кюстендилският окръжен съд призова като обвиняеми 84 миньори по иск на фирмата Въгледобив-Бобов, заради това, че през май 2017-та стачкували за неизплатените си заплати.

На заседанието се появиха само седем от призованите. Според ищеца стачката е била незаконна, поради неспазена процедура за уреждане на трудовите спорове по Кодекса на труда.Ответниците отрекоха обвиненията и обясниха, че във въпросния ден са отсъствали от работните си места само за три часа, като това било протест, а не стачка по смисъла на закона. Това се потвърди и от отрицателния отговор, който дадоха, на съдийския въпрос дали са държели плакати.

„Ясно е за какво става въпрос – сплашване на хората, за да не се повтарят, да няма протести, да няма медийни изяви и такива неща, да няма гласност, че сме съвременни роби. Мисля, че няма основание да се притеснявам, защото съм си търсил правата. Всичко е интереси.“, каза един от призованите миньори.

Съдията отложи делото за 20 март, за да може да се съберат доказателства.
Източник: eurocom.bg


Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Харесайте ни!

Popular

1

Великани! България разби Украйна

Волейболистите от националния отбор на България изиграха днес 8-ия си мач в тазгодишната Лига на нациите. Момчетата на селекционера Джанлоренцо Бленджини победиха

За нас

Bulgarian Times е българска информационно-публицистична медия, която събира на едно място новини и истории от България и света, исторически и културни материали, религия, любопитни теми, обществени процеси и различни гледни точки.

Нашата идея е проста – да представяме информация, която провокира интерес, размисъл и разговор. Защото понякога най-важният въпрос не е само „Какво се случи?“, а „Защо се случи?“  

отидетенагоре