Dark
Light

Иван Иванов триумфира на “Уимбълдън” при юношите – 17 години след Григор Димитров

14.07.2025

Иван Иванов триумфира на “Уимбълдън” при юношите – 17 години след Григор ДимитровБългарският тенис има шампион на най-престижния турнир в света – “Уимбълдън”.

Само на 16 г. Иван Иванов триумфира при юношите до 18, при това абсолютно безапелационно – без да загуби и сет по пътя към титлата.

Поставеният под №6 в схемата Иванов разгроми във финалния мач американския квалификант Ронит Карки с 6:2, 6:3 след само 57 минути игра на втория по големина корт №1 на “Ол Ингланд клъб”.

Българинът, който тренира в академията на Рафаел Надал в Испания, имаше тотално предимство срещу Карки, който на полуфинала предотврати изцяло български финал, като отстрани Александър Василев след обрат от 0-1 сета.

Иванов спечели 65% от точките на вкаран първи сервис и 76% на втори, при показатели от 61% и 79% на противника; направи 22 печеливши удара срещу едва 6 на Карки и заби 6 аса при само 1 на американеца.

Той не допусна съперника си до нито една точка за пробив, а сам реализира 3 от 5-те, които си изработи.

“Здравейте! Просто искам да кажа, че снощи мечтаех много за този момент и той вече е реалност и искам да благодаря на всички. След това искам да благодаря на треньорите, на хората, които ме подкрепяха в това пътешествие, много съм ви благодарен.

Надявам се да се виждаме в следващите две години, благодаря ви”, заяви в кратко емоционално обръщение след награждаването Иван Иванов.

Това е първа титла за България на “Уимбълдън”, откакто Григор Димитров триумфира през 2008 г.

А Иванов надгради великолепния си сезон, в който на “Ролан Гарос” стигна до полуфиналите, където отпадна от германеца Макс Шьонхаус.

В Лондон българинът си върна на Шьонхаус, като го отстрани на полуфиналите преди два дни.


Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар

Your email address will not be published.

Велико: България спечели световна титла. Волейболният ни отбор за девойки отвя САЩ на финала
Предишна публикация

Велико: България спечели световна титла. Волейболният ни отбор за девойки отвя САЩ на финала

Номинираха Карлос Насар за спортист номер 1 в света редом до Мбапе, Ямал, Алкарас, Верстапен
Следваща публикация

Номинираха Карлос Насар за спортист номер 1 в света редом до Мбапе, Ямал, Алкарас, Верстапен

Харесайте ни!

Popular

1

Великани! България разби Украйна

Волейболистите от националния отбор на България изиграха днес 8-ия си мач в тазгодишната Лига на нациите. Момчетата на селекционера Джанлоренцо Бленджини победиха

За нас

Bulgarian Times е българска информационно-публицистична медия, която събира на едно място новини и истории от България и света, исторически и културни материали, религия, любопитни теми, обществени процеси и различни гледни точки.

Нашата идея е проста – да представяме информация, която провокира интерес, размисъл и разговор. Защото понякога най-важният въпрос не е само „Какво се случи?“, а „Защо се случи?“  

отидетенагоре